Diyet
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet ve Sağlık

Diyet

Diyete başlamadan önce diyet kavramını bilinen doğru ve yanlışları iyi kavramak gerekir. Bunun bilincinde olmadan başlanan diyet sağlığımızdan olmamıza sebebiyet verebilir. Diyet; günlük beslenme programına verilen isimdir.

Diyet Ne değildir?

Diyet sadece kilo almak, kilo vermek, zayıflamak için uygulanan bir program değildir. Aslında diyet sağlıklı bir yaşam için uygulanan beslenme programıdır. Diyet yapmak isteyenler kulaktan doğma bilgilere ve beslenme uzmanı olmayan insanların tavsiyelerine uyarak hata yapmamalıdır. Bir başkası için uygun olan diyet sizin için uygun olmayabilir. Uygulanacak programın sizin yaş, boy, kilo, cinsiyet ve günlük hareketlerinize uygun olması çok önemlidir. Güzel ve sağlıklı bir diyet isteniliyorsa size uygun diyeti uygulamanız şarttır. Ekmeksiz diyet, lahana diyeti, yoğurt diyeti ve benzeri diyetler bir sonuç vermeyecektir.

Uzman diyetisyen eşliğinde vereceğiniz doğru bilgiler ile size diyet listesi hazırlamamız için buradan irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1014991_1920x1080

Yazar Hakkında

Sağlık ve diyet hakkındaki yazılarımla bende fraudcu.com' da sizlerleyim.Sağlık ve diyet hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyarım :)

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli