Güvenilir Kripto Borsaları
 1. Ana Sayfa
 2. Kripto Dünyası

Güvenilir Kripto Borsaları

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok kripto borsası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları basına da yansıdığı gibi büyük kâr payları vadederek insanların paralarını toplamış bir süre sonra sırra kadem basmıştır. Bu gibi mağduriyetler yaşamamak için araştırmadığınız borsalara girmeyin.

Herhangi bir kripto platformunda işlem yaparken bilmeniz gereken durumlar;
 • Hiçbir kripto platformu verdiğiniz paraya aylık, günlük veya yıllık kâr payı veremez. Bankaya mevduat yatırmıyorsunuz.
 • 7/24 ulaşamadığınız bir platforma üye olup işlem yapmayı aklınızdan dahi geçirmeyin.
 • Yatırımlarınızı anlık yapamıyorsanız (kripto alım-satım, banka hesabınıza para transferi) üye olmayın,
 • İstediğiniz zaman irtibat kurabildiğiniz bir iletişim merkezleri yoksa, istek ve taleplerinize hızlı dönüş olmuyorsa bir kez daha düşünün.
 • Hesabınız için güvenlik önlemleri (fraud önlemleri) yoksa üye olmayın.

Bunlardan en çok rağbet gören ve gerek müşteri güvenliği gerekse firmanın güvenilirliği açısından öne çıkanları sizler için derledik.

 • Paribu ; Türkiye’ nin ilk kripto borsalarından olup 2017 yılında açılmıştır. Aktif 2 milyona yakın üyesi ve günlük 1,5 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir.
 • BtcTurk ; 2013 yılında kurulan borsanın 4 milyon aktif kullanıcısı, günlük 2 milyar dolara yakın işlem hacmi bulunmaktadır. Müşteri güvenliğine en çok önem veren kripto borsalarının başında gelir. Hesabınızdan bilginiz dışında işlem yapılmaması için pek çok güvenlik önlemi mevcuttur.
 • Binance ; Uluslararası bir platform olup 110 milyon üzeri kullanıcısı ve 28 milyar dolar işlem hacmi vardır. Türkiye’de platform ile iletişim kurmanın zor olduğu ve adı bir müşterisinin bilgisi dışında hesabının boşaltılması skandalına karışmıştır. Fakat kişisel görüşümüz fraud açısından firmanın bir açığının bulunmayıp dolandırıcılık olayının müşteri hatasından kaynaklandığı yönündedir.
 • Fexobit ; 2021 yılının son aylarında kurulmuş. Bünyesine bankalardan üst düzey isimleri katarak yola çıkmış yerli bir platformdur. Henüz aktif olarak faaliyetlerine başlamamış olup vaadleri ile önümüzdeki yıllarda adından çok söz ettirecek gibi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli