Evde Siyah Nokta Temizliği Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Güzellik Sırları

Evde Siyah Nokta Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamımızda kadın olalım veya erkek olalım ortak bir sorunumuz var siyah noktalar, görüntüsünden  dolayı çoğu zaman bizi huzursuz eder. Bu yazımda bu durumdan nasıl en basit ve doğal yol ile kurtulabileceğimizi sizler için yazdım. Merak ettiklerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Keyifli okumalar dilerim 🥰

Çoğunlukla burun, alın ve çene bölgesinde meydana gelen siyah noktalar her insanda olan bir durumdur. Görünümünden dolayı çoğu insan siyah noktalardan kurtulmak ister. Siyah noktalardan kurtulmak için hemen hemen her kozmetikçilerde siyah nokta temizleme ürünleri ve vakumlu cihazlar bulunmaktadır. Bu ürünlere para vermeden önce evinizde çok basit yöntemler ile siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkündür.

SİYAH NOKTALAR İÇİN DİŞ MACUNU

Burunda meydana gelen siyah noktaları temizlemek için bir diş macunundan yardım alabilirsiniz. Diş macununu siyah noktaların olduğu bölgelere elinizle iyice yayarak sürünüz. Ardından diş macununu sürdükten sonra kurumasını bekleyin sonra cildinizi ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmak için maskeler de yapabilirsiniz.

İşte Bu Maskelerden Bazıları

Evinizde yapabileceğiniz maskeler şunlardır; buhar banyosu, limon karbonat maskesi, limon bal maskesi, jelatin ılık su maskesi, zerdeçal nane maskesi ve kil maskesi yaparak siyah noktalarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Karbonat hassas ciltler için alerji yapabilir.

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Anne-çocuk, birbirinden lezzetli yemek tarifleri, dualar ve güzellik sırları ile ilgili yazılarımla bende buradayım.İyi okumalar :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Ekran görüntüsü 2022-03-24 011538

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir