Bankaların Dijital Dönüşümü Devam Ediyor
 1. Anasayfa
 2. Finans Haberleri

Bankaların Dijital Dönüşümü Devam Ediyor

FinTech firmalarının bankalardan bağımsız Dijital Cüzdan ve Mikro Kredi işine el atmaları bankaları da dijitalleşmeye yöneltecek demiştik. (yazımıza buradan ulaşabilirsiniz)


27.04.2021 itibari ile ilk adım Akbank’tan geliyor ve kart uygulaması Axess Mobil’i “Juzdan” adı ile dijital cüzdana çeviriyor.


Bu dijitalleşme adımını Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Dönüşümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, şu sözlerle dile getirdi: “Türkiye bankacılık sektöründe öncü olmaya devam etmek için yenilikçi adımlar atmalıyız. Biz de sektörümüzü Dijital ödemeler alanında bir adım ileri taşımak için ödeme sistemlerindeki Dijital dönüşüm yol haritasını hız kesmeden hayata geçiriyoruz. Türkiye’de 2014 yılında %6 olan Dijital ödeme oranı ( e-ticaret, NFC, QR) bugün %30’lara çıkmış bulunuyor. Bizler de değişen müşteri alışkanlıklarını ve dünya trendlerini izleyerek, Akbank kartlarının kampanya uygulaması olan Axess Mobil’i, yeni Dijital Ödemeler dünyasına adapte ederek büyük bir adım atıyoruz.”


Yani yetkili burada diyor ki ; Mevcut konumumuzu (mobilya, elektronik eşya, AVM, kuyumcu, bayi gibi yerlerde kullandırdığımız mikro kredi) kaybetmek bir kenara Dijital cüzdanları da FinTech‘ lere kaptırmaya niyetimiz yok.


Bakalım görelim, bundan sonraki atak FinTech firmalarından mı gelecek yoksa bankalardan mı? 

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir