Google Siber Tehditlere Karşı Yorum Bildirilerini Değiştirecek
  1. Ana Sayfa
  2. Bir Bilgi

Google Siber Tehditlere Karşı Yorum Bildirilerini Değiştirecek

+ - 0

Google kullanıcılarını oltalama saldırılarına karşı korumak için Docs (Google Dokümanlar, Google tarafından geliştirilen bir web tabanlı kelime işlemci, yazılımıdır) mesajlarındaki yorum bildirilerini sunma şeklinde değişikliğe gitti.

Google tarafından yapılan güncelleme sonucu @ işareti ile belirtilen kişilere yorum yapanın e-posta adresini de belirten bildiri gönderilmeye başlandı.

Böylece bir kişi Google Workspace (Google tarafından abonelik tabanlı olarak sunulan, bulut bilişim verimliliği ve iletişim ve iş birliği sistemi araçları ve yazılımıdır) dokümanında birisini belirttiğinde; belirtilen kişiye yorum, yorumcunun adı ve e-posta adresi de gönderilecek.

Google, bu sayede oltalama saldırısına maruz kalan kullanıcının gelen mesajlara tıklamadan mesajın kimden geldiği ve doğruluğu konusunda daha emin olacağını belirtiyor.

Şirket, güncellemenin tüm Workspace kullanıcıları, legacy G Suit Basic ve Business müşterileri, aynı zamanda kişisel Google hesabına sahip kullanıcılar kapsadığını belirtti.

Ayrıca Workspace ’de yaşanabilecek bilgi sızıntılarını önlemek adına, yöneticilere kurum içi ve dışı eylemleri gözlemleyebilmelerini sağlamak için Drive denetleme kayıtlarına erişim izni verildi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Görüş ve Yorumlarınız Bizim İçin Değerli