Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
 1. Anasayfa
 2. Güzellik Sırları

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yazın güneşin keyfini çıkarmayı bir çoğumuz çok severiz. Fakat inatçı güneş lekeleri ile başımız dertte ise bu yazımda size güneş lekelerinde etkili olan bir kaç yöntem sunacağım keyifli okumalar dilerim :)

Öncelikle güneş lekeleri kendiliğinden geçmez. Güneş lekesi tedavisi için geceleri düzenli olarak leke açıcı serum ve kremler kullanılmalıdır. Derinin üst tabakasında yer alan çil ve solar lentigo gibi güneş lekeleri, IPL ışık sistemleri KTP ve fraksiyonel lazerle tedavi edilebilir.

İşte evde hazırlayabileceğiniz çok basit ve etkili birkaç tarif

Taze bir limonu keselim. Bir fincanın içine birkaç damla sıkalım ve bir tatlı kaşığı kadar da sirke ilave edelim. Alerjiniz olabilir diye ilk önce bileğinizde denemekte fayda var. Her gün doğrudan güneş lekelerine sürüp 10 ila 15 dakika bekleyelim. Limondaki asit, lekelerin rengini açmaya ve ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olur. Mümkünse akşam deneyin tarifi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat edelim.

Güneşten zarar gören yerleri iyileştirmeye yardım etmesi için günde iki kez aloe vera jeli sürelim. Aloe vera’nın çok şaşırtıcı ve doğal iyileştirme özellikleri vardır. Aloe vera’yı kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Bir poşet yeşil çayı kaynar suda 3 ila 5 dakika demleyelim. Poşet çayı bir pamuğa sıkıp ve günde 2 kez lekelere sürelim. Çaydaki antioksidanlar, cildin kendini iyileştirmesine yardım eder.

 Cildinize şifa olması dileği ile …

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Anne-çocuk, birbirinden lezzetli yemek tarifleri, dualar ve güzellik sırları ile ilgili yazılarımla bende buradayım.İyi okumalar :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir