Do Kwon Kimdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Finans Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Do Kwon Kimdir?

Gerçek adı Kwon Do-hyung olan Do Kwon 1991 Güney Kore doğumludur. Kendisini son günlerde bu kadar meşhur yapan şey ise LUNA ve UST krizinin arkasındaki isim olmasıdır.

Terraform Labs‘ın kurucu ortağı olan Do Kwon aslında bir kripto geliştiricidir. UST ve Luna, Mayıs 2022’de çöküp piyasa değeri 45 milyar dolar eriyince Do Kwon‘ da haliyle internette en çok aranan isim oldu.

Arkasında milyonlarca mağdur bırakan Do Kwon yaptığı açıklamada kendisinin de herhangi bir kâr elde etmediğini ve durumu düzeltmek için uğraştığını bildirdi. Bunun üzerine Mayıs ayının son haftası Luna 2.0 adını verdiği kripto projesini duyurdu. Piyasaya ilk çıktığı gün 200 TL civarına kadar çıkan yeni Luna, alımlardan sonra hızlı bir şekilde eridi ve biz yazımızı yazarken 80 TL civarında değerlendirilmekteydi.

UST ve Luna‘ daki çöküş gerçekleşmeden önce Güney Kore’ deki Terraform Labs ofisini de kapattığı ortaya çıkan Do Kwon Güney Kore’ nin Thodex’ i (Faruk Fatih Özer) olur mu bilinmez ama işlerin bir süre daha karışık olacağı ve toparlanacak mı yoksa Luna 2.0′ dan da yeni mağdurlar mı çıkacak? Bunu zaman gösterecek.

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli