İngiltere Vizesi Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?
 1. Ana Sayfa
 2. Bir Bilgi

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır: 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Birçoğumuz tarafından endişeli bir süreç olduğu düşünülen Birleşik Krallık vizesini almak aslında hiç de o kadar zor değil. Dikkat edilmesi gereken birkaç kritik nokta var, onun dışında süreç çok basit ilerliyor.

İngiltere vize başvurusu yaparken izlenmesi gereken yol aşağıda yer almaktadır. 

 1. Adım: Bu linki takip ederek, Birleşik Krallık ’ın resmi sitesi üzerinden vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.
 2. Adım: link üzerindeki yönergeleri takip ederek, sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz, doğru ve tutarlı olarak doldurmalısınız.
 3. Adım: sizden istenen formu eksiksiz olarak tamamladığınızda, randevu için vize merkezine yönlendiriliyorsunuz TLScontact (UK vize başvurularının tamamlandığı, resmi aracı firma).
 4. Adım: Başvurunuzu tamamlamak ve biyometri işlemleriniz için TLScontact vize merkezinden online randevu alıyorsunuz. Randevu alırken vize evraklarınızı kendiniz mi sisteme yükleyeceksiniz yoksa vize merkezinden mi destek alacaksınız kararını verip o doğrultuda seçim ve ödeme yapacaksınız.
 5. Adım: vize için gerekli evrakları kendiniz yükleyecekseniz, randevu tarihiniz gelmeden önce evrakları sistemin yönergeleri doğrultusunda kategorize ederek yüklemeniz gerekiyor.

Evrak yükleme konusunda vize merkezinden destek alacaksanız, evraklarınızı randevu tarihinizde yanınızda götürüyorsunuz, onlar kendileri sisteme yüklüyor.

 • Adım: randevu saatinizden en az 15 dk önce vize merkezinde olmanız gerekiyor, yanınızda başvuru formunuz, checklistiniz ve pasaportunuz mutlaka olmalı. Zaten başvuru formunu tamamladığınızda yanınıza almanız gereken zorunlu belgelerin bilgisi ekranda yer alıyor.
 • Adım: Randevu saatiniz geldiğinde vize merkezinin içerisine giriyorsunuz, size sıra geldiğinde ekranda isminiz yer alıyor. Görevli personele pasaportunuzu teslim ediyorsunuz. Sonrasında biyometrik verilerinizin (parmak izi, yüz biyometrisi) alınması için ilgili bölüme ilerliyorsunuz. Biyometri işlemleriniz de tamamlandıktan sonra başvuru işlemleriniz tamamlanmış oluyor.

2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

 • 6 aylık İngiltere turistik vize ücreti 131 Dolar,
 • 2 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 496 Dolar,
 • 5 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 900 Dolar,
 • 10 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 1130 Dolar’dır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli