Bereket (Karınca) Duası Okunuşu ve Anlamı
 1. Anasayfa
 2. Dua

Bereket (Karınca) Duası Okunuşu ve Anlamı

Bereket duasının kazanç temin etmek maksadı ile okunması veya kullanılması dinen caiz değildir. Dua Allahu Teala’ya yönelik bazı hitaplar ve bereket talebinden ibarettir. İşte bereket (karınca) duasının okunuşu ve anlamı.

Bereket Duası Arapça Okunuşu

Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.

Bereket Duası Türkçe Anlamı

Ey Cebrail’in, Mikail’in, İsrafil’in, Azrail’in, İbrahim’in, İsmail’in, İshak ve Yakup’un rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr, Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş (Ashabı Kehf’in isimleri)

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Anne-çocuk, birbirinden lezzetli yemek tarifleri, dualar ve güzellik sırları ile ilgili yazılarımla bende buradayım.İyi okumalar :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
sukur-hamd-duasi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir