Yaz Aylarında Susuzluğunuzu Azaltacak İçecekler
  1. Ana Sayfa
  2. Bir Bilgi Bir Şifa

Yaz Aylarında Susuzluğunuzu Azaltacak İçecekler


Yaz aylarında susuzluğunuz daha fazla artıyor değil mi? O halde bu yazımız tam size göre.

Susuzluğunuzu azaltacak içecekleri sizler için listeledik.

Ginseng Çayı

Fiziksel yorgunluğu ve stresi azaltır. İçeriğindeki vitamin ve minareller sayesinde vücutta biriken toksin maddelerin ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan basıncının ve kan şekerinin düzenlenmesinde etkili olur. Ayrıca vücutta su tutulumunu sağlayan bileşenler mevcuttur.

Hindistan Cevizi Suyu

Bazı besinlerden dolayı böbreklerde biriken ve taş kum oluşuma neden olan asidi vücuttan atmaya yardımcı olur. Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. İçeriğinde bulunan yüksek miktarda sodyum sayesinde su kaybını önler.

Maden Suyu

İçeriğindeki bikarbonat sayesinde şişkinlik, hazımsızlık, susuzluk ve kabız gibi problemleri ortadan kaldırır. Mide asitlerini dengeler bu sayede midede oluşan yanmaları giderir. Fiziksel hareketlerin daha kolay yapılmasını sağlarken bir yandan da kaslarda meydana gelen kasılmaları önler. Cilt dostudur, kolajen üretimini destekler. İçeriğinde bulunan sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi katyonlar ve klorür, sülfat, nikrat ve hidrojen karbonat gibi anyonlar sayesinde gününüzün zinde geçmesini sağlar.

Şeftali veya Şeftali Suyu

Cilde tazelik ve nem kazandırırken susuzluk hissinizi giderir. Cilt dostudur. Sakinleştirici etkisi ile uykusuzluğunuzun giderilmesine yardımcı olur. Kanı temizler ve idrar söktürücü özelliği vardır. Cilde tazelik ve nem kazandırır. Kansere karşı korur.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sağlık ve diyet hakkındaki yazılarımla bende fraudcu.com' da sizlerleyim.Sağlık ve diyet hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyarım :)

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli