E Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Bir Bilgi Bir Şifa

E Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir?

E vitaminini hemen hemen her alanda kullanıyoruz. Saçlarımız başta olmak üzere cilt sağlığımız, göz sağlığımız, hormonal düzen hatta bağışıklık sistemimiz için bile çok önemli. Güzelliğe pek çok katkısı olduğu söylenen E vitamini özellikle saçlar için harika bir ürün.

Peki E vitamininin saçlara faydası nedir? E vitamini saçta nasıl kullanılır?”

Eczanelerde kapsül halinde satılan E vitamini, saçlar için harika bir bakım ürünü. Bu vitamini saçlarınıza uygulayabilir, dökülmelerini engelleyerek daha güçlü ve parlak olmalarını sağlayabilirsiniz.

E VİTAMİNİNİN SAÇA FAYDALARI

  • Kan dolaşımını artırır.

E vitamini dolaşımı kolaylaştırmak için kan damarlarını genişletmeye yardımcı olur. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını önler, akışın sorunsuz olmasını sağlar. Kafa derisine masaj yapılarak uygulandığında, kan dolaşımını iyileştirir ve böylece saç köklerini besler. Ayrıca stresin yol açtığı temel hasarı düşürerek saç uzamasını hızlandırır.

  • Yağ üretimini ve pH seviyesini normalleştirir.

Çoğu zaman, saç dökülmesinin ana nedeni aşırı yağ üretimi veya saç derinizin pH seviyesindeki dengesizliktir. Saç deriniz kuruduğunda yağ bezleri gereğinden fazla yağ üreterek aşırı yüklenmeye itilir. Aşırı yağ saç köklerini tıkamaya başlar, kaşıntı ve kepek gibi sorunlara yol açar ve sonunda saç dökülmesi kaçınılmazdır. E vitamini pH seviyesini dengeler.

  • Antioksidan görevi görür.

E vitamini, saç derinize ve saçınıza zarar veren etkenleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olan zengin antioksidan özelliği ile bilinir. Bu özelliği sayesinde saçlarınızdaki kırıklar ve kopmaların saç köklerinize zarar vermesini önler.

  • Saçı nemlendirir.

E vitamini güçlü yumuşatıcı özelliklere sahiptir; saçın sahip olduğu nemi korur ve düzenli olarak kullanıldığında kuruluğu gidererek saçınızı güçlü, pürüzsüz ve parlak hale getirir.

İlginizi Çekebilir
101_1600x1067

Yazar Hakkında

Sağlık ve diyet hakkındaki yazılarımla bende fraudcu.com' da sizlerleyim.Sağlık ve diyet hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyarım :)

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli