USDTBBC COM Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?
 1. Anasayfa
 2. Fraud

USDTBBC COM Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

Türkiye kripto aleminde faaliyet gösteren yaklaşık 40 borsa, 6 milyonu aşkın kullanıcı ve günlük ortalama 2 milyar dolarlık işlem hacmi olduğu tahmin ediliyor.

Hal böyle olunca ve kullanıcıların büyük bir kısmının da teknolojiden (internet, mobil bankacılık, kripto-cüzdan uygulamaları vs.) iyi anlamadığını düşünürsek kripto dolandırıcıları için ülkemiz cazip bir merkez haline geliyor.

Bu sebepten daha önce Paribu ve Binance kullanıcılarına gelen sahte SMS‘ lerden bahsederek sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık.

İlgili SMS‘ ler dolandırıcıları kesmemiş ve kazandıkları haksız kazanç iştah kabartıcı olmalı ki şimdi de ‘USDT BBC com’ ile ilgili kafa karıştırıcı mesajlar göndermeye başladılar.

USDTBBC COM NEDİR?

USDT ve BBC bir kripto paradır.

Herhangi bir kripto borsasında USDT ya da BBC coini olan kullanıcılar için para hilesi yaptığını ileri süren web siteleri mevcuttur. İşte gönderilen SMS‘ ler de tam bu durum ile alakalıdır. Mesajda size söylenmek istenen ‘paylaştığımız şifre ve kullanıcı adı ile aşağıdaki linkten siteye girerseniz ekranda gördüğünüz tutar sizin olacaktır’.

Gerçi bizim için mesajı çokta algılamaya gerek yok, mesajda yer alan tutarı gören her 100 kişiden en az 30′ u kesinlikle bağlantıya tıklıyordur 🤑

İşte işin en civcivli tarafı buradan sonra başlıyor. Bağlantıya tıklayıp giriş yaptığınız zaman sizden kişisel bilgileriniz isteniyor. Ardından sistem sizi istediği sayfaya yönlendiriyor. Örneğin; X bir kripto borsasına. Burada hesabınız varsa siz mesajdaki tutarı kendi hesabınıza aktarmak için kullanıcı adı, şifre, telefonunuza gelen SMS’ i girdiğinizi zannederken aslında olan hesabınızdaki coinleri transfer etmek için bilgileri giriyor oluşunuz.

Her zaman dediğimiz gibi ‘İşte dolandırıcılık bu kadar basit’

Önemli olan sizin dikkatli olmanız.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız…

👉🏻Kredi Dolandırıcılığı

👉🏻Dolandırıcıya Para Gönderdim Ne Yapmalıyım?

👉🏻Günlük Hayatta Karşılaşabileceğiniz Dolandırıcılık Yöntemleri

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir