Mastercard Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Finans Haberleri

Mastercard Nedir?

Mastercard, Visa gibi dünya çapında kullanılan bir ödeme sistemi ve kredi kartı şirketidir. Mastercard, finansal işlemleri kolaylaştırmak için bankalar ve finansal kuruluşlarla işbirliği yaparak müşterilere kredi kartı ve banka kartı hizmetleri sunmaktadır.

Mastercard, 1966 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Başlangıçta “Interbank Card” adıyla başlayan şirket, 1979 yılında adını “Mastercard” olarak değiştirmiştir. Şirket, dünya genelindeki birçok finansal kuruluşla anlaşmalar yaparak Mastercard markalı kartların yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Mastercard, tüketicilerin alışveriş yapma, ödeme yapma ve para transferi gibi finansal işlemleri kolaylaştırır. Mastercard kartları, fiziksel alışverişlerde POS (noktadan noktaya) cihazlarına ve çevrimiçi alışverişlerde kart bilgilerinin girilmesine olanak tanır.

Mastercard, dünya genelinde milyarlarca kartı ve milyonlarca işlemi yönetir ve dünya çapında milyonlarca mağazada, restoranda ve ATM’de geçerlidir. Mastercard kartları, güvenlik önlemleriyle donatılmıştır ve tüketicilere ve işletmelere güvenli ve hızlı ödeme imkanı sunar.

Mastercard ve Visa gibi büyük ödeme sistemleri, dünya genelinde finansal işlemleri kolaylaştırmak ve alışveriş deneyimini geliştirmek için sürekli olarak teknoloji ve güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam etmektedir.

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir