Loading...
tr usd
USD
0.17%
Amerikan Doları
32,36 TRY
tr euro
EURO
-0.71%
Euro
34,43 TRY
tr chf
CHF
-0.32%
İsviçre Frangı
35,40 TRY
tr cny
CNY
0.13%
Çin Yuanı
4,47 TRY
tr gbp
GBP
-0.67%
İngiliz Sterlini
40,33 TRY
bist-100
BIST
0.59%
Bist 100
9.814,19 TRY
gau
GR. ALTIN
-0.95%
Gram Altın
2.437,83 TRY
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
67.258,05 USDT
eth
ETH
0.41%
Ethereum
3.250,67 USDT
bch
BCH
2.23%
Bitcoin Cash
545,01 USDT
xrp
XRP
-1.09%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.23%
Litecoin
85,03 USDT
bnb
BNB
-0.62%
Binance Coin
591,85 USDT
sol
SOL
-1.57%
Solana
150,76 USDT
avax
AVAX
-3.7%
Avalanche
37,88 USDT
  • İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - İstanbul

Tuzlaspor’dan Ali Koç için sert açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tuzlaspor, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un iddialarına çirkin bir benzetme yaparak cevap verdi. Tuzlaspor, Fenerbahçe Başkanı için ‘Fırıldak Ali’ tabirini kullandı!

Gazeteci Murat Ağırel‘in Halk TV’de yorumları için “hukuki dayanaktan yoksun karalamalar” denilirken; Ali Koç’un bunlara destek vermesi eleştirildi ve “Fenerbahçe’de Başkanlık görevini ifa eden Ali Koç, 05.11.2023 tarihinde Kulübümüz aleyhine yapılan hukuki dayanaktan yoksun karalamalara destek vermiştir. Önemle belirtmek isteriz ki, daha önce yapmış olduğumuz basın açıklamasında Halk TV’de Murat Ağırel’in Passolig hakkındaki bilgisizliği nedeniyle bu talihsiz açıklamalara yer verdiğini belirtmiştik. Fenerbahçe Başkanı tarafından bu mesnetsiz karalamalara destek verilmesini hayretle karşılamaktayız. Ali Koç tarafından her ne kadar bu konunun TFF tarafından dikkate alınmadığını belirtmişse de, Kulübümüz aleyhine kesin nitelikte belge ve bilgi olmaksızın açıklama yapılamayacağı hukukumuzun temel ilkeleri kapsamında her türlü izahtan varestedir. Kaldı ki, yapılan karalamaların aksinin ispatı mümkün olup Passolig kayıtlarında mevcuttur. Bu nedenle gerekli araştırmaların yapılması için görevlileri göreve davet etmıştik” ifadeleri kullanıldı. 

“Lamine Diack transferi için Ali Koç aradı”

Fenerbahçe’nin aynı tutumunu Lamine Diack transferi konusunda da göstermesi gerektiği vurgulanan açıklamada, “Nitekim söz konusu futbolcu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kulübümüz başkanını aramak suretiyle “Başkanım bırak oyuncuyu alalım, biz bu oyuncuyu oynatacağız, sonrasında sonraki satıştan payını ben size ödeyeceğim” demesi üzerine cüzi bir transfer bedeliyle Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Fakat ne var ki Fenerbahçe, oyuncuyu tek bir antrenmana dahi sokmaksızın ardışık transfer ile birkaç gün içerisinde Ankaragücü’ne transfer etmiştir. Futbolcunun ardışık bu iki transferinin FIFA ve TFF tarafından yasaklanan ve sonucu transfer yasağı cezasına kadar uzanabilen bir “köprü transfer” olduğu ve ardışık bu transferden dolayı TFF tarafından Fenerbahçe’ye disiplin cezası uygulanması gerektiği hususu her türlü izahtan vareste olup, asıl incelenmesi gereken husus budur!” sözleriyle tepki gösterildi.  

Ali Koç’a algı suçlaması

Fenerbahçe’nin Trabzonspor mağlubiyetinin gündemini değiştirmek istediği öne sürüldü ve şu ifadeler kullanıldı, “Trabzonspor mağlubiyetinin gündemini değiştirmek maksatlı, kulübümüz aleyhine asılsız karalamalara dahil olan Fenerbahçe’nin öncelikli olarak kendi yaptığı talimata aykırılıklar ve disiplin ihlalleri ile ilgilenmesi gerekmektedir. Her fırsatta TFF’nin kendisine karşı olduğunu iddia eden Ali Koç’un TFF’nin Fenerbahçe menfaatine hiç hareket etmiyormuş gibi kamuoyunda karşı yapmış olduğu algı fırıldaklıktan başka bir şey değildir.”  

“Elimizdeki belgeleri kamuoyu ile paylaşacağız”

Tuzlaspor Ali Koç’a yönelik tepkisini sürdürdü ve şu sorular soruldu, “Asıl araştırılması gereken ve cevaplarının verilmesi gereken sorular şunlardır: Lamine Diack’ı transfer etmeden Ankaragücü ile kapalı kapılar ardında transferi hususunda anlaştın mı Fırıldak Ali? 

Bu transferden elde ettiğin 450.000 Avro geliri Fenerbahçe’nin kasasına mı yoksa beraber işler tuttuğun ve kirvesi olduğun Olgun Peker’e mi aktardın Fırıldak Ali? 

Oyuncunun Nantes Kulübüne 2.4 milyon Avro bedelli transferinden elde ettiğin pay ile Olgun Peker’le beraber Belçika’da hangi kulübü satın aldınız Fırıldak Ali? Olgun Peker’in sahibi olduğu Skupi kulübü ile ne bağlantın var, kirvenle oralarda ne işler yapıyorsun Fırıldak Ali? Senden yaşça büyük, Fenerbahçe’ye sayısız katkıları olan 84 yaşındaki Sn. Ogün Altıparmak’a söylediğin sözler saygısızlık değil midir Fırıldak Ali?”

Lamine Diack transferi konusunda Fenerbahçe’nin talimatlara aykırı davrandığı ve disiplin soruşturmasına maruz kalmadığı kaydedilirken, “Bilindiği üzere TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın Mükerrer 11. Maddesine göre aynı futbolcunun iki ardışık transferinin 16 haftalık bir süre içinde gerçekleşmesi durumunda, bu iki transferde yer alan tarafların bir Köprü Transfer işleminde yer almış olduğu kabul edilir ve ilgililer hakkında Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır. 

Bu hususta TFF tarafından Fenerbahçe aleyhine herhangi bir disiplin soruşturması açılmamasına karşın, devamlı surette TFF’nin Fenerbahçe aleyhine hareket ettiği algısı yaratman fırıldaklık değil midir Fırıldak Ali? Bu hususa dair elimizdeki resmi belgeleri yakında kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz” ifadelerine yer verildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tuzlaspor’dan Ali Koç için sert açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir