Bitcoin BEP2
 1. Anasayfa
 2. Kripto Dünyası

Bitcoin BEP2

BEP2, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance tarafından oluşturulan bir blockchain olan Binance Chain’de yer alan bir token standardıdır. BEP2 tokenleri, Binance Chain üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa olan Binance DEX’te alınıp satılabilir.

Bitcoin (BTC), kendi blok zincirinin yerel bir kripto para birimidir. Bitcoin BEP2 hakkında konuştuğumuzda, Bitcoin’in Binance Chain üzerindeki temsilini ifade eder. Bu, Bitcoin’in, Bitcoin’i temsil eden bir BEP2 tokeni oluşturmak için Binance Chain’e “sabitlendiği” veya “sarıldığı” anlamına gelir. Bu sarılmış veya sabitlenmiş token, Binance DEX’te ve BEP2 tokenlarını destekleyen diğer platformlarda alınıp satılabilir.

Her Bitcoin BEP2 tokenı için, bir rezervde tutulan eşdeğer miktarda gerçek Bitcoin bulunmalıdır; tokenın değerinin gerçek Bitcoin ile 1:1 oranında örtüşmesi sağlanmalıdır. Bu yöntem, kullanıcıların, Bitcoin’lerini kendi yerel blok zincirinden çıkarmadan, Binance Chain ile uyumlu platformlarda ve uygulamalarda Bitcoin kullanmalarına olanak tanır.

Bitcoin BEP2’yi “paketten çıkarmak” veya gerçek Bitcoin karşılığında kullanmak istediğinizde, genellikle onu veren platforma geri gönderebilirsiniz ve onlar da size Bitcoin adresinize eşdeğer miktarda BTC gönderecektir.

Dikkatli olmanız ve Binance Chain’de paketlenmiş Bitcoin’i sunan kuruluşa güvendiğinizden emin olmanız önemlidir; zira gerçek Bitcoin’i rezervde tutmak ve istediğiniz zaman kullanmaktan onlar sorumludur.

 • 2
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
An adorable modern animation-style doge. Shiba Inu dogs are unof

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir