Burçlar Hakkında Hiç Duyulmamış Okuyunca Şaşıracağınız Bilgiler
 1. Anasayfa
 2. FraudcuBurç

Burçlar Hakkında Hiç Duyulmamış Okuyunca Şaşıracağınız Bilgiler

Evet, bu başlığı birçok haber sitesi ya da bloglarda görüyorsunuzdur. Fakat gerçek öyle değil tabi ki de.

Burçlar ve astroloji hakkında birçok bilgi ve teori bulunmaktadır. Ancak burçlar hakkında tamamen bilinmeyen ve şaşırtıcı bilgiler sunabilmek zor. Aşağıda bazı az bilinen veya ilginç gözüken bilgileri paylaşacağım, ama bu bilgilerin tamamen bilinmeyen veya herkes tarafından bilinmeyen bilgiler olduğunu söylemek dediğim gibi zordur. Şayet sizde burçlar ve astrolojiye meraklı iseniz aşağıdaki bilgileri okuyun ama yukarıdaki başlıklar gibi başlıklara inanmayın :)

 1. Ophiuchus: Aslında 13. bir burç olduğu teorisi vardır: Ophiuchus. Ancak geleneksel astroloji bu burcu kabul etmez ve bu nedenle yalnızca 12 burç üzerinden hesaplamalar yapılır.
 2. Zodyak’ın Anlamı: “Zodyak” kelimesi, Yunanca’da “hayvan döngüsü” anlamına gelen “zoon” kelimesinden gelir.
 3. İkizler’in Sembolü: İkizler burcunun sembolü, Yunan mitolojisinin Castor ve Pollux adlı iki kardeşine dayanmaktadır.
 4. Akrep ve Yılan: Antik Yunan ve Babiller, Akrep burcunu bazen bir yılan olarak temsil ederlerdi.
 5. Burçların Öğeleri: Her burcun, özelliklerini ve enerjisini temsil eden bir elementi vardır: Ateş, Toprak, Hava ve Su.
 6. Cusp: Bir burcun sonunda ve bir diğerinin başında doğmuşsanız, iki burcun özelliklerini de taşıdığınız söylenir. Bu “cusp” olarak adlandırılır.
 7. Retrograd: Bir gezegenin, özellikle Merkür’ün, geriye doğru hareket ettiği gibi göründüğü zamanlara “retrograd” denir. Astrolojik olarak bu dönemlerde iletişimle ilgili sorunlar yaşanabileceğine inanılır.
 8. Evler: Astroloji haritasında, gezegenlerin ve burçların hangi yaşam alanlarını etkilediğini gösteren 12 ev vardır. Bu evler kariyer, aşk, sağlık vb. konularda bilgi verir.
 9. Yükselen Burç: Doğum haritasında, doğum anında doğu ufkunda bulunan burç yükselen burç olarak adlandırılır ve kişinin dış dünyaya nasıl tepki verdiğiyle ilgilidir.
 10. Koç’un Başlangıcı: Astrolojide yılın başlangıcı, Batı astrolojisinde Koç burcunun başlangıcı olan 21 Mart’tır.

Bu bilgiler, genel bir astroloji bilgisine sahip olan birçok kişi için bilinen bilgiler olabilir. Ancak bu konuda yeni olanlar için bu bilgiler ilginç olabilir.

 • 1
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir