Anket Doldurarak Para Kazanma Mümkün Mü?
  1. Ana Sayfa
  2. Fraud

Anket Doldurarak Para Kazanma Mümkün Mü?

İnternet ortamında ne kadar yararlı bilgi varsa bir o kadarda insanları yanıltmaya, dolandırmaya yönelik bilgi bulunmaktadır. Son dönemde bu bilgilerin en popülerlerinden biri de çeşitli ilan sitelerine verilen anket yolu ile ayda 300 ila 2.000 TL arasında para kazanabileceğiniz vaadidir.

Peki bu ilanlar gerçek mi? Anket doldurarak para kazanabilir miyim?

Gelin bu sorulara her zaman yaptığımız gibi örnek yoluyla cevap verelim.

X kişi internet üzerinden anket yapan anketim.com sitesine üyedir. Site aracılığı ile ayda ortalama 5 anket cevaplamakta ve anket başına 5 TL kazanmaktadır. Kişi aylık 25 TL olan kazancını nasıl arttıracağını düşünürken anketim.com ona güzel bir yol göstermiştir. Eğer siteye başka arkadaşlarını da davet ederse onların doldurduğu anket başına %3 komisyon alacaktır. Yani aylık her 25 TL kazanan arkadaşı (Anket başına 5 TL kazandığını varsayıyoruz) için kişi de 1.25 TL kazanacaktır. Bunun için ne yapmalı?

Tabi ki bedava üye olup ilan verebileceği bir site üzerinden ilan vermelidir.

İlan veren kişi ile irtibat kurduğunuzda size söyleyeceği ilk cümle anketim.com adresine onun verdiği link üzerinden kayıt yapmanız olacak aksi halde herhangi bir para kazanamayacağınızdan bahsedecektir.

Bu bilgi aldatmaya yönelik olup amaç anketim.com sitesine kendisinin referansı ile üye olmanızı sağlamaktır.

Vaadcilik yolu ile insanları kandıran şahıs, bu işi kabul edecek 2.000 kişi bulsa ki ilan sitesinde ilgili ilanı günde kaç bin kişinin okuyacağını bir düşünün.

Vaadine inanan insanların üzerinden ayda 2.500 TL kazanacaktır. Peki ilana inananlar? Onlar ise aylık 25 TL kazanacaktır.

Burada ilanı verip insanları kandıran şahıslara net dolandırıcı diyebilir miyiz? Emin değilim. Fakat sizin üzerinizden para kazanmak için bir takım vaatlerde bulunduklarını ve bu vaatlerin de doğru bilgiler içermediğini kesin olarak söyleyebilir.

Kişinin ne olduğuna siz karar verin.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli

Yorumlar (1)

  1. Nihayet gerçeği öğrendik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir