The Sandbox (SAND) Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Kripto Dünyası

The Sandbox (SAND) Nedir?

The Sandbox; blokzincir teknolojisinin oyuncu dünyasına da entegre olması için oyunun da geliştiricisi olan Pixowl tarafından oluşturulan merkeziyetsiz ortamda kurulmuş bir oyun ekosistemidir. Bu ağın token’i de SAND’dir.

Birçok token ve kripto parada olduğu gibi SAND tokeni de Ethereum Blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 yardımcı program tokenidir.

The Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan para kazanabildiği Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemidir. Ayrıca diğer platformlardan farklı olarak The Sandbox ‘ta, kullanıcılar sanal dünyadaki yatırımları üzerinde mutlak mülkiyete sahiptir.

The Sandbox ’da oyuncular, inşa ettikleri oyun deneyimlerini Ethereum Blokzinciri üzerinde SAND token aracılığı ile paraya dönüştürebilir.

SAND, bir likidite madenciliği programının üç aşaması aracılığıyla dolaşıma girmiştir. İlk aşama Eylül 2020‘de dolaşıma girmiş ve Uniswap‘ta SAND jetonlarıyla bir SAND/ETH çifti bulunduran kullanıcıları ödüllendirmiştir. İkinci aşamada, Sandbox, bir kullanıcının sahip olduğu LAND sahipliği miktarına dayalı olarak bir getiri çarpanı sunmaktadır. Bu ödüller, ödül havuzuna ek 1,5 milyon SAND jetonu ile üçüncü aşamaya aktarılmıştır.

SAND Token Arz Miktarı Ne Kadar?

SAND maksimum arzı 3.000.000.000 adet olarak belirlenmiştir. Bunun %23,5’ine denk gelen 705.000.000 adet SAND dolaşımda bulunmaktadır.

İlk Satış Fiyatı: ₺ 0.065 iken biz yazımızı yazarken (06.10.2022) fiyatı ₺15.74, 24 saatlik işlem hacmi ₺3,493,947,152‘ dir.

LAND Nedir?

LAND, The Sandbox metaverse ’ünün içerisinde yer alan ve oyuncuların üzerinde deneyimler inşa edebildiği dijital emlak parçalarıdır.

Toplamda 166.464 adet LAND, The Sandbox metaverse ’ünün içindeki haritada kullanılabilir halde bulunmaktadır. LAND satışlarından bir adet LAND satın aldıktan sonra oyuncular sahip oldukları LAND’ın değerini arttırmak ve kazanç elde etmek için onları ister kiralayabilir ister çeşitli içeriklerle doldurabilirler.

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir