B2C (Business To Customer) nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Finans Haberleri

B2C (Business To Customer) nedir?

B2C, işletmelerin müşterilerine doğrudan ürün veya hizmetler sattığı bir ticaret modelidir. “Business To Customer” ifadesinin kısaltması olan B2C, işletmelerin ürün veya hizmetlerini doğrudan tüketicilere sunmasını ifade eder.

B2C işletmeleri, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik ürünler veya hizmetler sunarak, müşterilerinin sorunlarını çözmelerine veya ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur. Bu işletmeler, genellikle perakende, e-ticaret, turizm, finansal hizmetler, gıda ve yeme içme, sağlık ve güzellik, eğitim gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterirler.

B2C işletmeleri, müşterilerine ürün veya hizmetlerini satmak için farklı kanalları kullanabilirler. Örneğin, fiziksel mağazalar, online satış platformları, mobil uygulamalar, telefon satışları gibi kanallar kullanılabilir.

B2C işletmeleri, müşteri memnuniyetine odaklanarak ve müşterilerine özel teklifler sunarak müşteri sadakatini artırmayı hedeflerler. Müşterilerine sundukları hizmet kalitesi, rekabetçi fiyatlar ve hızlı teslimat gibi özelliklerle müşteri memnuniyetini sağlayarak, tekrarlayan müşteriler kazanmaya çalışırlar.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli