Changpeng Zhao Kimdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Kimdir?

Changpeng Zhao Kimdir?

Changpeng Zhao (CZ), dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in kurucusu ve CEO’sudur. 1977 yılında Çin’de doğdu ve Kanada’da büyüdü. Yazılım geliştirme, ticaret sistemleri ve blok zinciri teknolojileri konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

CZ, 2005 yılında kendi yazılım şirketi Fusion Systems’i kurdu. Daha sonra, çeşitli finansal şirketlerde çalıştı ve Bloomberg Tradebook gibi büyük finansal hizmetler sağlayıcılarına yazılım çözümleri sundu.

2013 yılında, CZ Bitcoin ve blok zinciri teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Shanghai’daki Bitcoin topluluğuna katıldı. O zamandan beri, CZ kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojileri konusunda aktif bir şekilde çalışıyor ve Binance’i kurarak kripto para birimlerine erişimi daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

CZ, kripto para birimleri dünyasında önde gelen bir figürdür ve Binance’in hızlı büyümesiyle birlikte, dünyanın en zengin insanlarından biri haline gelmiştir. Binance, kripto para birimleri için bir alım satım platformu olarak başladı, ancak zamanla daha fazla hizmet ekledi ve şu anda birçok farklı dijital varlık için işlem yapılmasına olanak tanıyor.

İlginizi Çekebilir
header_ESSAY--162279583_1600x1001

Yazar Hakkında

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli