Apple Kart Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Finans Haberleri

Apple Kart Nedir?

Apple Kart, Apple tarafından sunulan bir kredi kartı hizmetidir. Apple Kart, Apple Pay ile birleştirilerek, iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac cihazları üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Apple Kart, kullanıcılarına bir dizi avantaj sunar. Bu avantajlar arasında, %3‘e varan nakit iadesi, Apple ürünlerinde ve hizmetlerinde indirimler, diğer alışverişlerde %1 nakit iadesi, harcamaları kategorilere ayırarak takip etme imkanı, güvenlik ve gizlilik gibi özellikler yer almaktadır.

Apple Kart, çevrimiçi ve fiziksel alışverişler için kullanılabilir. Fiziksel mağazalarda, Apple Pay’in kabul edildiği tüm noktalarda kullanılabilir. Ayrıca, kartın sanal bir kart numarası da bulunmaktadır, böylece online alışverişlerde güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Apple Kart Türkiye de Kullanılabiliyor mu?

Şu an için Apple Kart, Türkiye’de kullanılamamaktadır. Apple Kart, yalnızca ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Hong Kong, Japonya ve Çin gibi bazı ülkelerde sunulmaktadır. Ancak, Apple Kart’ın gelecekte farklı ülkelerde de sunulması muhtemeldir.

Türkiye’de Apple Pay hizmeti de henüz sunulmamaktadır. Ancak Apple, Türkiye pazarına önem verdiğini açıklamıştır ve gelecekte Apple Pay gibi hizmetlerin de sunulabileceği belirtilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yorum ve Görüşleriniz Bizim İçin Önemli