Nicolas Pepe Kimdir?
 1. Anasayfa
 2. Kimdir?

Nicolas Pepe Kimdir?

Nicolas Pepe, Fildişi Sahilli futbolcu olup, doğum tarihi 29 Mayıs 1995’tir. Özellikle hücum hattında oynayan Pepe, hızı, çevikliği ve dribbling becerileriyle tanınan bir kanat oyuncusudur.

Pepe, futbol kariyerine Fildişi Sahili’nin Wadi Degla takımında başladı. Daha sonra Fransa’ya gelerek 2013 yılında Poitiers takımında profesyonel futbol kariyerine adım attı. 2015 yılında Angers takımına transfer oldu ve burada başarılı bir sezon geçirerek dikkatleri üzerine çekti. Angers ile 2017’de Coupe de France finaline çıkmıştır.

Nicolas Pepe’nin kariyerinin dönüm noktası 2017 yılında Lille OSC’ye transfer olmasıdır. Lille formasıyla geçirdiği üç sezon boyunca büyük bir çıkış yakalayarak Fransız Ligue 1’in en etkili hücum oyuncularından biri haline geldi. 2018-2019 sezonunda Ligue 1’de 22 gol atarak gol krallığı yarışında zirveye çıkmış ve aynı sezon 11 asist yaparak dikkat çekici bir performans sergilemiştir.

Başarılı performansı ve çıkışı, dünyanın önde gelen kulüplerinin ilgisini çekti ve 2019 yılında İngiliz Premier Lig takımlarından Arsenal FC’ye transfer oldu. Arsenal’e transferi rekor ücretle gerçekleşmiş ve o dönem için kulübün en pahalı transferi olmuştur.

Milli takım düzeyinde de Fildişi Sahili Milli Takımı formasını giyen Nicolas Pepe, ülkesini uluslararası arenada temsil etmektedir. Hücum gücü ve yetenekleriyle tanınan Pepe, futbol kariyerinde daha birçok başarıya ulaşma potansiyeline sahiptir.

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 0
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazmayı seviyorum ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir