İnternetten yaptığım işlemlerde CVV2 yi hatalı girersem ne olur?
 1. Anasayfa
 2. Finans Haberleri

İnternetten yaptığım işlemlerde CVV2 yi hatalı girersem ne olur?

CVV2 (Card Verification Value 2), kredi kartı ve banka kartlarının arka yüzünde yer alan 3 ya da 4 haneli güvenlik numarasıdır. Bu numara, fiziksel kartın sahibi olduğunuzu ve kart bilgilerinin yalnızca kart üzerinde yazılı olduğunu onaylamak için kullanılır.

Eğer internet üzerinden bir ödeme yaparken CVV2 numarasını hatalı girerseniz:
 1. Ödeme Reddedilir: Kartınızın diğer bilgileri doğru olsa bile, CVV2 hatalı girildiğinde ödeme işlemi genellikle reddedilir.
 2. Uyarı Mesajı Alırsınız: Çoğu online alışveriş platformu veya ödeme ağ geçidi, hatalı CVV2 nedeniyle ödemenin neden reddedildiğini belirten bir uyarı mesajı gösterir.
 3. Çok Fazla Hatalı Deneme: Eğer CVV2 numarasını defalarca yanlış girerseniz, güvenlik nedeniyle kartınızın online işlemlere geçici olarak engellenme riski vardır. Bu tür bir engellemeyi kaldırmak için bankanızla iletişime geçmeniz gerekebilir.
 4. Güvenlik Uyarısı: Bazı bankalar ve kredi kartı şirketleri, hatalı CVV2 girişleri nedeniyle bir güvenlik uyarısı gönderebilir veya sizinle iletişime geçebilir.

Eğer CVV2 numaranızı defalarca yanlış girmekte zorlanıyorsanız veya kartınızın güvenliğinden endişe duyuyorsanız, bankanızla iletişime geçmelisiniz. Kartınızın güvenlik protokolleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 • 0
  emoji-1
  Emoji
 • 0
  emoji-2
  Emoji
 • 1
  emoji-3
  Emoji
 • 0
  emoji-4
  Emoji
 • 0
  emoji-5
  Emoji
 • 0
  emoji-6
  Emoji
 • 0
  emoji-7
  Emoji

Yazılarımla banka, kripto ve e-ticaret platformu müşterilerini FRAUD tehlikelerine karşı bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir